Pokaż wyniki od 1 do 15 z 90

Threaded View

  1. #34
    Zarejestr.
    Nov 2020
    Postów
    50
    Punkty
    3,155
    Poziom
    16
    Osiągnięcia:
    1000 Experience PointsVeteran
    Podziękuj
    96
    Thanked
    106 Times
    in
    50 Posts
    and
    0 Media
    Cytat Napisał scooter29 Zobacz post
    Powinieneś postarać się dopracować tło na dole, a nie od razu poddawać się, gdy coś Ci nie wychodzi.
    Tylko, że ja nie poddałem się od razu - próbowałem i próbowałem ale mi to nie wychodziło. Robiłem nawet screeny i zawracałem głowę pytlaczekowi na privie żeby wyjaśnił dokładnie jak to robić i mimo wszystko nie potrafię tego zrobić tak jak On to zrobił.
    Więc to nie jest tak, że nie próbowałem


    Cytat Napisał scooter29 Zobacz post
    Odpowiedź dostałeś na samym początku, ale zignorowałeś ją i kilka razy pytałeś ponownie. Ja nie widziałem tych japońskich filmów, ale czy tam występują tylko potwory? Nigdy nie widziałem filmu bez aktorów. To się też tyczy grafiki.
    Nie mówiłem, że nie ma tam ludzi - cały czas chodziło mi o to czy mogę pominąć te nazwiska w ramach wyjątku.
    Podawałem też argumenty: nikogo nie obchodzą ci aktorzy i nikt ich nie zna - skoro nikt ich ich nie zna to co za różnica, że w "Powrocie Godzilli" gra Ken Tanaka, a "Godzilla vs Biolante" gra Kunihiko Mitamura skoro nikogo to nie obchodzi. Więc chciałem się upewnić czy w ramach wyjątku nie mogę ich pominąć.
    Teraz już wiem, że takie wyjątki są niedopuszczalne więc już dodaję tych aktorów i będę się tego trzymał w dalszych okładkach

    Cytat Napisał scooter29 Zobacz post
    Na OM mamy wysokie wymagania. Mamy najwyższy poziom z polskich stron i jeden z najwyższych na świecie. Zasadniczo nasi graficy nie stosują gotowych plakatów na front, tylko sami coś tworzą, ale w niektórych przypadkach, gdy nie ma materiałów, zdarza się, że ktoś użyje plakatu, ale wówczas ten plakat jest odpowiednio "podrasowany". Jesteś początkującym grafikiem, więc nikt od Ciebie nie wymaga, byś zrobił front od podstaw, ale musisz trochę ten plakat dopracować, dodać coś od siebie. Mam tu na myśli stronę graficzną i estetyczną, do której można zaliczyć też wszelkie teksty.
    No właśnie dlatego cały czas zastanawiam się czy próbować dalej czy dać sobie spokój bo nie wiem czy dam radę sprostać wymaganiom graficznym - czy dam radę nauczyć się tych wszystkich rzeczy.
    Co do frontu to myślałem, że autor okładki sam decyduje czy chce tworzyć coś nowego czy skorzystać z plakatu (opierając się na przykładzie okładek do X-Men gdzie jest właśnie główny plakat) - myślałem, że jak komuś podoba się plakat promujący film to go używa, a jak się plakat nie podoba to tworzy coś nowego. Mi właśnie podobają się te oryginalne plakaty więc dlatego z nich korzystam.

    Ale przejdźmy w końcu do rzeczy - dodałem na próbę nazwiska aktorów. Przygotowałem od razu wstępne wersję dwóch okładek by było jakieś porównanie jak to wygląda:

    16. Powrót GodzillI.jpg

    Znowu wzorowałem się okładkami pytlaczeka do X-Men - u niego jest główny plakat, dodany tytuł i nazwiska aktorów u góry więc zrobiłem podobnie (tylko, ze u mnie tytuł filmu jest na dole, a w X-Men jest u góry pod nazwiskami aktorów.
    Co do kolorów to próbowałem dać też kolory z tytułów filmów ale nie wyglądało to dobrze - białe wyglądają lepiej choć nie wiem czy dobrze pasują.

    Jakieś uwagi?
    Rozmiar odpowiedni czy może pomniejszyć?
    Kolor zostawić czy może ktoś zasugeruje jakiś inny?
    Czcionka może być czy ktoś ma lepszą propozycje?

    A właśnie: czy ktoś ma jeszcze jakieś uwagi co do boków?


    Cytat Napisał scooter29 Zobacz post
    Szare tło wygląda fatalnie. Do niczego ten szary nie pasuje. Miałeś propozycję tła od suba. Upierałeś się przy czarnym tle, bo tak miały wyglądać grzbiety. Teraz koncepcja się zmieniła, więc musisz coś wymyślić, by wszystko razem współgrało ze sobą.

    Większym problemem od układu jest wykonanie. Sam układ nie jest najlepszy, ale jeśli się upierasz przy takim układzie, to dopracuj grafikę, bo każda fotka, jaką masz na tej okładce, jest w innych kolorach. Screeny nie mogą tak wyglądać. Nie mogą się od siebie tak odcinać.

    Toż od samego początku pisałem, że trzeba zacząć od zrobienia szablonu. Szablon to nie tylko wszystkie teksty, ale też układ i wszystko to, co będzie się powtarzać na kolejnych okładkach.
    No to jak już kwestia boków i frontu będzie zakończona to zajmę się dopracowaniem tyłu - cieszę się, że już ten układ mogę zostawić.

    Jeszcze co do zdjęć - oczywiście postaram się dobrać tak by pasowały tylko, że jakby to powiedzieć - mi różnice w kolorystyce nie przeszkadzają (po prostu nie widzę by cokolwiek tam zgrzytało). Nie mam widać odpowiedniej wrażliwości (czy jakkolwiek to nazwać) i po prostu dla mnie ta rózżica w kolorystyce nie jest wadą, a wszystkie zdjęcia nie są takie same.
    Ale rozumiem, że nie mogę tego tak zostawić więc spoko - pozmieniam
    Tylko jakbym znowu źle dobrał zdjęcia w tej albo jakiejś innej okładce to nie dlatego, że nie stosuję się do Waszych zaleceń tylko dlatego, że mi po prostu nie zawsze widzę czy coś pasuje czy nie pasuje (może z czasem się tego nauczę).
    Więc jakby coś nie pasowało to prostu dajcie znać, że pierwsze czy tam drugie zdjęcie od lewej jest do wymiany, a ja je wymienię

    Co do tej okładki to zgaduje, że wszystkie zdjęcia muszą mieć taką samą kolorystykę jak to główne wielkie zdjęcie Biolante.
    Czyli do wymiany jest pierwsze i trzecie zdjęcie od lewej, a pozostałem dwa mogą zostać bo mają podobną kolorystykę do zdjęcia dużego.
    O to chodzi

    Ale ten tył to zacznę dopracowywać potem jak już zamkniemy kwestię frontu i boku.

  2. Już 3 użytkowników podziękowało Maragast za ten post

    pytlaczek (08.02.2021),roberto2005 (13.02.2021),szobrycki (07.02.2021)

 

 

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •