Pokaż wyniki od 1 do 15 z 90

Threaded View

  1. #11
    Zarejestr.
    Nov 2020
    Postów
    50
    Punkty
    3,155
    Poziom
    16
    Osiągnięcia:
    1000 Experience PointsVeteran
    Podziękuj
    96
    Thanked
    106 Times
    in
    50 Posts
    and
    0 Media
    Hmm, nie pisałem wcześniej bo czekałem czy ktoś jeszcze coś dopisze ale chyba już czas najwyższy odnieść się do ostatnich wypowiedzi:

    "Obawiam się, że nadal nie rozumiesz. Przynajmniej tak wynika z tego, co ogólnie piszesz. Nie tylko tył musi spełniać wymogi, ale cała okładka.
    A skąd pomysł, że "to" spełnia wymogi. Gdyby okładka spełniał wymogi, zostałaby zaakceptowana.
    Wszystkie udzielane Ci rady są po to, by okładka była jak najlepsza i mogła być zaakceptowana. Jeśli odrzucasz rady, to zrób po swojemu, ale tak by spełniało to wymogi OM, bo teraz nie spełnia."



    Moment, moment bo faktycznie nie rozumiem.
    Napisaliście mi wcześniej co dokładnie okładka musi zawierać by spełniać wymogi - WSZYSTKO to co wymieniliście ja wprowadziłem, a teraz piszesz, że dalej nie spełnia wymogów.
    To ja już nie wiem o co chodzi.
    Jakich wymogów znowu nie spełnia?
    Co jeszcze mam tu zmienić by okładka spełniała wasze wymogi?

    Chyba, że kwestie japońskiego zapisu na boku, który się nie podoba traktujecie jako wymóg - jeśli tak to przepraszam bo ja to co pisaliście wcześniej traktowałem jako kwestie indywidualnego podobania się (bo cała dyskusja toczyła się wokół tego czy się to podoba czy nie, czy wygląda to dobrze czy nie itp.), a kwestia indywidualnego podobania trudno traktować jako wymóg bo ktoś napisze, że nie podoba mu się plakat na froncie, a ktoś inny, że mu się podoba - i co wtedy z tym zrobić?

    Jak źle do tego podchodziłem to przepraszam.
    Dajcie znać jakich jeszcze wymogów ta okładka nie spełnia to będę wiedział co jeszcze poprawić.


    "Trochę więcej pokory. Tak to może powiedzieć doświadczony grafik, który może zrobić coś lepiej. Nikt od Ciebie nie wymaga, nie wiadomo czego. Już na początku w poście #6 pisałem, że wszystkie rady są kosmetyczne."

    Pokora nie ma tu nic do rzeczy - to kwestia semantyki i znaczenia słowa "rada". Niezależnie czy ktoś jest grafikiem doświadczonym czy nie słowo "rada" zawsze znaczy to samo i zawsze "rada" jest dobrowolna (więc mogę ją odrzucić) bo inaczej nie byłaby radą.
    To jest zwykła logika.


    "I co. Jak zastosowałeś się do podstawowej rady, to do reszty nie musisz, bo już poszedłeś na ustępstwa."

    No tak, bo jak to sobie wyjaśniliśmy wcześniej takie jest znaczenie rady - no chyba, że mamy problem ze zrozumieniem znaczenia słów i terminów - tu jest chyba cały problem dogadania się więc jeszcze raz po kolei:
    - rada to jest coś dobrowolnego i mogę się do niej zastosować ale nie muszę,
    - wymóg (w tym przypadku wymóg waszego serwisu) - coś co muszę zastosować.

    To chyba ważne rozgraniczenie bo raz piszecie o wymogach, a raz o radach - Ty chyba nie widzisz różnicy i stąd te nieporozumienia.


    "Żeby okładka została zaakceptowana musi spełniać wymogi stronki, które są jasno określone. Tu musisz zrobić tak jak być powinno czy Ci się chce, podoba, czy nie i nie ma dyskusji. Reszta to Twoja inwencja i praca nad techniką."

    No jasne - tak staram się robić.
    Wypisaliście wcześniej wymogi to się do nich zastosowałem i je wprowadziłem.
    Piszesz, że "reszta to Twoja inwencja i praca nad techniką" - no i właśnie tu jest chyba problem w zrozumieniu gdzie kończy się moja inwencja (bo ten japoński zapis na boku cały czas traktuje jako moją inwencję no bo nie ma takiego wymogu: "na boku żadnej okładki nie może się znaleźć japoński zapis", prawda?), a gdzie zaczynają wymogi oraz co dokładnie z tego co piszecie jest wymogiem, który muszę zastosować, a co radą, która jest tylko dobrowolną sugestią.


    Raz jeszcze co do boku:

    "Jeśli wszyscy, by tak twierdzili to na pewno tak. Już takie przypadki były i zazwyczaj albo grafik zastosował się do sugestii, albo zrobił dwie wersje."

    Kurcze nie można było zasugerować tego od razu? To jest super rada i chętnie ją przyjmuję bo wtedy wszyscy będą zadowoleni.
    Tylko teraz parę pytań:
    - czy obie wersje umieszczać na stronie (bo widziałem, że są okładki w serwisie mające obie wersje),
    - czy tą wersję z japońskimi znaczkami zostawić tylko sobie, a na stronę wrzucić tylko jedną wersję?


    "Rozumiemy, dlatego pisałem wcześniej, że może po prostu zrób tylko dla siebie, skoro Twoja wizja na okładkę nie pokrywa się z wymogami OM."

    "...zrób sobie w domu tę okładkę dla siebie, w razie czego zapytaj o jakieś szczegóły na PW któregoś z grafików i nie ładuj tego do PWT bo to nie ma sensu..."


    A to jest już całkowite podcinanie skrzydeł i zniechęcanie bo poświęciłem już masę czasu na pracy nad tą okładką by spełniała Wasze wymogi - jakbym miał robić dla siebie to pewnie przez ten czas zrobiłbym już z połowę kolekcji. Zamiast tego siedzę i nadal dłubię tą jedną okładkę, ciągle coś poprawiam - jak sami zauważyliście jestem początkujący i nawet takie rzeczy jak rozmieszczenie logosów, wypełnienie i dostosowanie tej ramki z danymi technicznymi filmu czy praca nad tą masakryczną stopką autorską (gdzie wciąż mi nie wchodzi część zapisów i nie wiem dlaczego) zajęły mi masę czasu - przecież nie poświęciłem tego czasu dla siebie (bo jak pisałem te elementy dla mnie na okładce nie są istotne) ale dla WAS - żeby okładka spełniała wymogi Waszego serwisu. Więc pisanie teraz, żebym zrobił sobie okładkę tylko dla siebie też na tym etapie jest już trochę nie w porządku, bo jakbym wybrał taką opcję to bym nie poświęcał tyle czasu na dopracowanie tej okładki.


    Żeby to zakończyć i nie kłócić się już więcej to dajcie co mam jeszcze poprawić by okładka spełniała wszystkie wymogi.
    Tylko proszę zaznaczcie co jest indywidualną radą, a co wymogiem serwisu żeby nie było więcej konfliktów na tym etapie.

  2. Już 2 użytkowników podziękowało Maragast za ten post

    pytlaczek (26.01.2021),szobrycki (25.01.2021)

 

 

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •