Pokaż wyniki od 1 do 15 z 90

Threaded View

  1. #11
    Zarejestr.
    Nov 2020
    Postów
    50
    Punkty
    3,155
    Poziom
    16
    Osiągnięcia:
    1000 Experience PointsVeteran
    Podziękuj
    96
    Thanked
    106 Times
    in
    50 Posts
    and
    0 Media
    No ja właśnie chcę zrobić teraz osobny szablon - na razie na tył.

    Żeby było łatwiej to zacznę od zaprojektowania całkiem nowej okładki do jednego z kolejnych filmów - akurat do Filmów Godzilli z tzw. serii Heisei (są to filmy 16-22) są na prawdę świetne plakaty, które mają też swoje wersje bez żadnych napisów - https://coldfeet-space.nyc3.digitalo...heisei-001.jpg
    Więc sprawa frontu jest tu stosunkowo prosta - biorę ten plakat, który mi się tak podoba i wrzucam na niego polski tytuł w podobnym układzie i podobnym kolerze jak był na oryginalnym plakacie.

    Potem projektu od nowa tył - dlatego pytałem co musi być na tyle by mieć już wszystko tak jak powinno być zrobione.
    Jak już będę miał szablon to zajmę się poprawieniem tych okładek do starszych filmów, które już mam zrobione (albo po prostu zrobieniu od nowa wykorzystując te elementy, które są OK - jak plakat z polskim tytułem.

    Więc tak radziliście zajmę się szablonem nowej wersji - więc byłbym wdzięczny za odpowiedzi na pytania o tył do nowego szablonu.
    Może przekopiuje tą cześć postu 22 tutaj:


    Biorąc to wszystko pod uwagę mam pytania odnośnie tyłu - Co dokładnie musi tam być?

    Pytam co musi bo osobiście nie lubię jak na okładce jest napaćkana masa znaczków i tekstu (a do tego tak małą czcionką, że czasem ciężko to przeczytać) i jedno czy tam dwa malutkie zdjęcia bo więcej się już nie zmieści gdyż większość miejsca zajęły jakieś loga i teksty, który i tak mało kto czyta.

    Pytam też co dokładnie bo nie do końca rozumiem o jakie loga i creditsy chodzi.

    Z tego co na razie zrozumiałem to musi być:
    - opis filmu (u mnie jest tylko będę musiał go pomniejszyć i poprawić),
    - date techniczne filmu - czas trwania, ścieżki dźwiękowe itp (też u mnie jest i to raczej poprawiać nie trzeba),
    - fotki z filmy (są ale muszę to też poprawić),
    - stopka autorska, której przykład kolega scooter29 przygotował,
    - loga - zapewne logo TOHO, logo Blu-Ray, logo 1080p i zależnie od dźwięku logo DTS albo DD, może jeszcze info, ze dysk nie jest przeznaczony do wypożyczalni by wypełnić linijkę - czy coś jeszcze w tej kwestii?
    - credits - o co tu chodzi? Czy o adres strony okładkomaniacy czy coś jeszcze?

    Bo mam nadzieję, że takich elementów nie będę musiał dodawać:
    - fragment jakiejś oficjalnej recenzji - bo tego nigdzie nie znajdę do wszystkich filmów - te filmy to nisza i do niektórych jedyne recenzje jakie istnieją to fanowskie, a z tego nie chciałbym nic wybierać,
    - mam nadzieję, że nie musi być żaden napis w stylu "dysk przeznaczony jest do użytku prywatnego", który na oryginalnych okładkach daje się wręcz mikroskopijną czcionką bo i tak nikt tego nie będzie czytał.


    W każdym razie na wstępnym okładce dolną część tyłu okładki planuję rozwiązać w ten sposób:
    - dane techniczne filmy w tych zaokrąglonych prostokątach zostawić jak są - ewentualnie wywalić to najwyższe na którym jest oryginalny i angielski tytuł filmu - dajcie może znać co o tym myślicie - wydalić czy zostawić?
    - nad danymi w rzędzie dać loga (Toho Company, Blu-ray itp.), adres strony w ramce (jak na innych okładkach) i co tam jeszcze z log i creditsów musi być,
    - na logami dać stopkę autorską.

    Jak zrobię tą część to pomyślę nad układem fotek i opisu - czyli tak jak sugerowaliście (najpierw to co musi być potem reszta).

  2. Już 2 użytkowników podziękowało Maragast za ten post

    pytlaczek (19.01.2021),szobrycki (18.01.2021)

 

 

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •