Pokaż wyniki od 1 do 15 z 90

Threaded View

  1. #11
    Zarejestr.
    Aug 2011
    Postów
    1,394
    Punkty
    14,589
    Poziom
    36
    Osiągnięcia:
    SocialVeteran10000 Experience Points
    Podziękuj
    7,219
    Thanked
    3,205 Times
    in
    699 Posts
    and
    0 Media
    Podstawowym błędem który moim zdaniem popełniasz jest to, że najpierw dałeś plakat , foty i tekst a teraz nie bardzo jest gdzie wsadzić stopkę i resztę elementów tzw. stałych. Koledzy dobrze piszą żebyś zdecydował się na użycie szablonu. Tam masz wszystkie potrzebne już stałe elementy rozmieszczone a to co zostaje zagospodarowujesz sobie wedle własnego uznania. I teraz pierwsza sprawa to pomysł i koncepcja na wygląd nie jednej okładki ale całej serii. Skoro to jest seria to robisz na jednym szablonie , Teraz przygotowanie materiałów. Okładka musi być spójna, Nie może być tak że plakat jest sobie a zdjęcia wyglądają jak z zupełnie innej bajki, całość musi się komponować i być spójna pod względem nasycenia barw i kolorystyki. Można zrobić tak że każda okładka będzie te parametry miała dobrane indywidualnie a można zrobić podobne we wszystkich np. tła. Luknij na serię Bondów Pytlaczka i już będziesz wiedział dużo na temat użycia szablonu. Po za grafiką inna sprawa to tekst. Trzeba go porządnie skorektorować i wyjustować żeby wyglądał na okładce schludnie. Czcionka i jej kolor zarówno w opisie filmu jak i na grzbiecie musi pasować do filmu i na grzbiecie dałbym raczej mniejszą Zamiast trzech fotek na tyle dałbym raczej jedną a pod nią pasek screanów. Wyglądało by to dużo ciekawiej. Fronty wyglądają jak dla mnie już nieźle. Tytuły ok. Na okładce Godzilla Vs Hedorah w górnym rogu po prawej ten niebieski znaczek jest do wywalenia. Do całej serii nie będzie pasowało jak będzie na jednej tylko już nie mówiąc o tym że wygląda raczej nieciekawie. To samo te żółte chińskie literki pod tytułem. Nie pasują. na przodzie przydał by się jakiś fajny tagline. Grzbiet. Zmniejszył bym czcionkę to raz , dwa to te ciemnoniebieskie chińskie znaczeki. Wyglądają fatalnie i szpecą całość. Zwłaszcza kolor ciemnoniebieski kompletnie tu nie pasuje. Tył okładki jak dla mnie całkiem do przerobienia jeśli nie chcesz żeby ci to potem w całości wyglądało jak tanie wydanie z Faktu.

    Takie moje uwagi. Tylko nie pomyśl sobie że ci tu coś złośliwie piszę i się czepiam, fajnie że próbujesz coś zrobić i czegoś się nauczyć ale ta nauka to jest proces i inni żeby dojść do poziomu który prezentują w tej chwili dochodzili do niego latami. To się nie dzieje z dnia na dzień. Wszystko co piszę ja i koledzy nie ma na celu krytyki twojej pracy, to próba pomocy. Wierzę że będziesz w przyszłości robił okładki na poziome Kuby , Pytlaczka, Marcina czy bojki ale musisz też zrozumieć że to wymaga cierpliwości i lat nauki dlatego skoro dopiero zaczynasz to może skup się na zrobieniu jednej dopracowanej okładki do jednego tytułu a nie od razu do całej serii bo w ten sposób sam sobie utrudniasz. Takie moje zdanie. Życzę wytrwałości i wszystkiego dobrego.

    Pozdro.
    Ostatnio edytowane przez rakord ; 18.01.2021 o 10:41
    OM

  2. Już 5 użytkowników podziękowało rakord za ten post

    Maragast (18.01.2021),pytlaczek (19.01.2021),scooter29 (18.01.2021),subwoofer (18.01.2021),szobrycki (18.01.2021)

 

 

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •