Pokaż wyniki od 1 do 15 z 90

Hybrid View

  1. #1
    Zarejestr.
    Nov 2020
    Postów
    50
    Punkty
    3,155
    Poziom
    16
    Osiągnięcia:
    1000 Experience PointsVeteran
    Podziękuj
    96
    Thanked
    106 Times
    in
    50 Posts
    and
    0 Media
    "Wszyscy koledzy chcą dla ciebie jak najlepiej i zrozum ze każda okładka zawsze ma credits i loga to jest taki standard wszędzie"

    Dobra, rozumiem

    "Nie dlatego "bo tak", tylko, dlatego że takie tu panują zasady."
    "Między innymi właśnie na takich zasadach działa ta strona, ale to nie znaczy, że przyjmujemy wszystkie okładki. Każda okładka musi spełniać pewne wymagania."


    Jasne - rozumiem już o co chodzi (wcześniej myślałem, że okładka jest po prostu dziełem autora wg jego wizji bez konieczności zgodności z zasadami.


    Biorąc to wszystko pod uwagę mam pytania odnośnie tyłu - Co dokładnie musi tam być?

    Pytam co musi bo osobiście nie lubię jak na okładce jest napaćkana masa znaczków i tekstu (a do tego tak małą czcionką, że czasem ciężko to przeczytać) i jedno czy tam dwa malutkie zdjęcia bo więcej się już nie zmieści gdyż większość miejsca zajęły jakieś loga i teksty, który i tak mało kto czyta.

    Pytam też co dokładnie bo nie do końca rozumiem o jakie loga i creditsy chodzi.

    Z tego co na razie zrozumiałem to musi być:
    - opis filmu (u mnie jest tylko będę musiał go pomniejszyć i poprawić),
    - date techniczne filmu - czas trwania, ścieżki dźwiękowe itp (też u mnie jest i to raczej poprawiać nie trzeba),
    - fotki z filmy (są ale muszę to też poprawić),
    - stopka autorska, której przykład kolega scooter29 przygotował,
    - loga - zapewne logo TOHO, logo Blu-Ray, logo 1080p i zależnie od dźwięku logo DTS albo DD, może jeszcze info, ze dysk nie jest przeznaczony do wypożyczalni by wypełnić linijkę - czy coś jeszcze w tej kwestii?
    - credits - o co tu chodzi? Czy o adres strony okładkomaniacy czy coś jeszcze?

    Bo mam nadzieję, że takich elementów nie będę musiał dodawać:
    - fragment jakiejś oficjalnej recenzji - bo tego nigdzie nie znajdę do wszystkich filmów - te filmy to nisza i do niektórych jedyne recenzje jakie istnieją to fanowskie, a z tego nie chciałbym nic wybierać,
    - mam nadzieję, że nie musi być żaden napis w stylu "dysk przeznaczony jest do użytku prywatnego", który na oryginalnych okładkach daje się wręcz mikroskopijną czcionką bo i tak nikt tego nie będzie czytał.


    W każdym razie na wstępnym okładce dolną część tyłu okładki planuję rozwiązać w ten sposób:
    - dane techniczne filmy w tych zaokrąglonych prostokątach zostawić jak są - ewentualnie wywalić to najwyższe na którym jest oryginalny i angielski tytuł filmu - dajcie może znać co o tym myślicie - wydalić czy zostawić?
    - nad danymi w rzędzie dać loga (Toho Company, Blu-ray itp.), adres strony w ramce (jak na innych okładkach) i co tam jeszcze z log i creditsów musi być,
    - na logami dać stopkę autorską.

    Jak zrobię tą część to pomyślę nad układem fotek i opisu - czyli tak jak sugerowaliście (najpierw to co musi być potem reszta


    Acha, jeszcze co do grzbietu:

    "Masz zapisany cały grzbiet. Jeśli to nie jest dla Ciebie przeładowane, to nie wiem, ile jeszcze musiałoby się tam znaleźć, byś przyznał rację."

    No tak - ale taki był właśnie mój zamysł by przestrzeń była zajęta.
    Generalnie nie lubię jak tytuł filmu na boku jest tak mały, że nie da się go przeczytać bez podchodzenia do półki z filmami więc tak to rozplanowałem by było dobrze widoczne.
    Wydrukowałem kilka okładek na próbę i ustawiłem obok siebie - podoba mi się jak na okładkach kolekcji są wspólne elementy (numer filmu, rok produkcji czy ten japoński zapis Godzilla).
    Chciałem osiągnąć taki efekt jak na okładkach "Szybkich i Wściekłych" tego wydania: https://poral.eu/images/okladki_blu-...en_blu-ray.jpg

    W po prostu cudownej okładce garota do Blade Runner 2049 te cały bok jest zajęty - u góry logo, zaraz potem tytuł, zaraz potem wielki obrazek i logo Blu-Ray
    Chociaż u niego faktycznie tytuł jest mniejsza czcionką i odległości miedzy poszczególnymi elementami są większe przez co całość tak świetnie wygląda.

    Spróbuję czcionkę na tytuł filmu zmniejszyć i dać większe odległość między tytułem filmu, a pozostałymi elementami - pasuje?

    Myślałem wcześniej by dać większą czcionką słowo Godzilla (by na każdej okładce było takie samo i w takim samym miejscu) ale niestety tak się nie da bo często są tytuły, które zaczynają się inaczej (Zniszczyć wszystkie potwory, Terror MechaGodzilli, Powrót Godzilli czy Powrót MechaGodzilli) albo mają odwrotny szyk (Mothra vs Godzilla czy King Kong wg Godzilla).


    Jeszcze odnośnie stopki, którą zaproponował scooter29:
    Chodzi mi dokładnie o to, że nie mam pojęcia jak zrobiłeś, że w ostatniej linijce zapis producent wykonawszy był w podwójnej linijce, a reszta dalej w pojedynczej - nie wiem czy dobrze to wyjaśniłem ale po spojrzeniu na post 10 doskonale widać o co mi chodzi. Niby drobiazg ale naprawdę nie wiem jak to zrobić.

    Ponadto ta stopka autorska jest niesamowicie czytelna (często na oryginalnych okładkach te stopki są tak ściskane i tak małe, że nie da się nic przeczytać, a w tej wszystko jest dobrze widoczne - idealnie dobrana czcionka i rozmiar by wszystko było czytelne.

    Dlatego też prosiłem o przesłanie czcionki bo nie wiem czy dobiorę czcionkę i rozmiar by bylło to aż tak dobrze czytelne - szkoda, że skasowałeś ten plik.
    Czy zatem mogę prosić o jakąś inną, dowolną stopkę z jakiejś Twojej okładki? Wtedy już sobie podmienię nazwiska twórców i będę miał super szablon stopki autorskiej.

  2. Już 2 użytkowników podziękowało Maragast za ten post

    pytlaczek (19.01.2021),szobrycki (17.01.2021)

 

 

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •