Pokaż wyniki od 1 do 15 z 90

Threaded View

  1. #11
    Zarejestr.
    Jun 2011
    Skąd
    Pabianice
    Wiek
    45
    Postów
    4,890
    Punkty
    555,292
    Poziom
    100
    Osiągnięcia:
    SocialRecommendation Second ClassVeteranOverdrive50000 Experience Points
    Odznaczenia:
    Posting Award
    Podziękuj
    8,072
    Thanked
    14,323 Times
    in
    2,586 Posts
    and
    7 Media
    Cytat Napisał Maragast Zobacz post
    Skąd wniosek, że nie robię tej okładki na szablonie?
    Mam szablon i przy kolejnych okładkach tylko zmieniam takie rzeczy jak tytuł na boku, numer i date, na tyle podmieniam fotki, opis i dane techniczne - wszystkie nowe elementy wstawiam w miejsce starych więc wykorzystuje szablon opracowany przy pierwszej okładce - naprawdę nie rozumiem o co jeszcze może chodzić z tym szablonem
    No to masz zły szablon, co od początku próbuję Ci wytłumaczyć. Brakuje mnóstwa rzeczy, o których właśnie pisałem wcześniej.

    Cytat Napisał Maragast Zobacz post
    FRONT:
    - Generalnie mogę wypisać jakiś aktorów ale nie wiem czy jest sens bo w filmach z Godzillą nikt nie patrzy na aktorów i raczej nikt nie zna tych aktorów.
    - Więc rozumiem, że front mogę zostawić.
    Jest sens.

    Cytat Napisał Maragast Zobacz post
    Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym bokiem - jak dla mnie to całość wygląda bardzo estetycznie, a do tego jest kilka elementów (data, numer, japoński znaczek Godzilli), które będą się powtarzały na każdym boku przez co całość będzie fajnie wyglądała kiedy już wszystkie okładki staną obok siebie.
    Niestety nie wygląda estetycznie. W poście #6 pisałem o japońskim TT. Pisałem też w poście #15 czemu grzbiet wygląda źle. Jest przeładowany, mało czytelny. Co więcej, jeśli do którejś części tytuł okaże się dłuższy, to będziesz miał problem, by go zmieścić.

    Cytat Napisał Maragast Zobacz post
    Co do czcionki to próbowałem dać tą, którą jest zapisany tytuł na froncie ale wyglądała gorzej - tytuł był mniej czytelny przy tych proporcjach, które są na boku.
    To szukaj innej czcionki. Może musisz zmienić proporcję. W pierwszym Twoim poście była podobna czcionka na froncie.

    Cytat Napisał Maragast Zobacz post
    TYŁ
    Przeglądałem ten temat gdzie jest tak instrukcja jak projektować te okładki ale taki sposób na tylną okładkę w tym przypadku po prostu mi się nie podoba.
    Naprawdę nie wiem jak to jeszcze jaśniej napisać ale chcę właśnie osiągnąć taki efekt jaki jest
    - żadnego obrazka w tle (bo niby co mam wstawić - Godzillę? jak na jej tle mam nanieść napisy?),
    - układ zdjęć z filmu mi się podoba właśnie tak jak jest - dwa mniejsze u góry, na dole jedno wielkie, a pomiędzy nimi opis filmu.
    Jeśli to zmienię to nie będzie już mój projekt okładki.
    Ja też naprawdę nie wiem jak to jeszcze jaśniej napisać. Nie chodzi o tło ani o żaden efekt. Chodzi o to wszystko, co jest na dole. Poczynając od stopki poprzez specyfikację, loga, a na legalsie kończąc. Myślisz, że każdy grafik daje te informacje, bo mu się tak podoba. To nie musi Ci się podobać, to ma po prostu być na okładce. Koniec, kropka.
    Wszystko, co sam zrobisz na okładce, zawsze będzie Twoje, a dostajesz tylko rady, jak zrobić, by ta okładka mogła być zaakceptowana na OM.

    Cytat Napisał Maragast Zobacz post
    Spróbuję jakoś wkomponować tą stopkę w tył okładki ale potrzebuje pliku tej stopki, którą zrobiłeś.
    Możesz mi go przesłać? Bardzo proszę. Jak już dostanę plik to postaram się coś wykombinować ale bez niego nie jestem w stanie nic zrobić.
    Rozłożyłeś mnie tym na łopatki. Po pierwsze napisałem Ci, że po napisaniu stopki usunąłem plik psd z dysku, więc nie mam go, a skoro go nie mam, to logiczne jest, że nie mogę Ci go przesłać. Po drugie nie chcesz nic zmieniać, bo to nie będzie Twój projekt, ale stopkę napisana przez kogoś innego chętnie przyjmiesz. Po trzecie, jak to nie jesteś w stanie nic zrobić. Pokazałem Ci, jak powinna wyglądać stopka. Możesz sam to wszystko napisać, bo jak widzę, pisać umiesz. I po czwarte, ta stopka, którą ja napisałem, była pisana na szybko i najpewniej nie wszystko zostało na niej umieszczone. To był tylko przykład, jak mniej więcej powinna wyglądać.

    Cytat Napisał Maragast Zobacz post
    Ja naprawdę chcę poprawić tą okładkę i skorzystać z Waszych sugestii - no właśnie skorzystać z sugestii odnośnie poprawienia tego projektu, a nie wskazówek jak zbudować z tego inny projekt - a nie które sugestią dotyczą właśnie całkowitej zmiany mojego projektu (np "te screeny może jednej wielkości otoczone jakąś ramką lub obrysem. Spróbuj je dać po jednej stronie pod sobą a opis obok nich mniejszą czcionką" - ja nie mówię, że to zła sugestia bo pewnie by to lepiej wyglądało - ale to już nie będzie mój projekt tylko osoby, która napisała tą sugestię).
    Jakoś tego nie widać, byś chciał cokolwiek poprawić. Na temat tej sugestii też już Ci pisałem w poście #6 (Kolor tła i układ).



    Czytają to wszystko, co napisałeś, przypomniało mi się pewne powiedzenie, które idealnie oddaje, to co myślę, a brzmi ono tak:
    „Idź własną drogą, ignorując konwencjonalne mądrości. Jeśli wszyscy robią coś tak samo, masz szansę znalezienia miejsca dla siebie idąc w przeciwną stronę. Przygotuj się jednak na to, że mnóstwo ludzi machnie ręką i powie, że podążasz w złym kierunku”.
    OM

  2. Już 3 użytkowników podziękowało scooter29 za ten post

    pytlaczek (14.01.2021),rakord (22.01.2021),szobrycki (13.01.2021)

 

 

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •