PDA

Zobacz pełną wersję : 2012 - Kolekcja Filmów Katastroficznych



GAROT
10.04.2023, 10:42
2012
2012 (rok prod. 2009)
projekt okładki: garot
opakowanie: Viva Elite 12,5mm

26326

Rozpoczynam nową kolekcję z filmami katastroficznymi, głównie Rolanda Emmericha, więc będzie np, Pojutrze, Dzień Niepodległości itd.
Wszystko planuje na tym szablonie :)

szobrycki
10.04.2023, 11:56
Wielkie dzięki GAROT za okładkę, jest śliczna, fajnie prezentują się pęknięcia skrupy ziemskiej na obrzeżach okładki :piwo:

scooter29
10.04.2023, 12:54
Skoro to ma być kolekcja i zamierzasz zrobić więcej okładek na tym szablonie, to mam jedną uwagę: Nazwiska na froncie powinny być napisane odwrotnie. Teraz są "do góry nogami".

Fajnie pomyślany szablon z dobrze dobraną kolorystyką do filmu, a cała okładka prezentuje się znakomicie :clapping:
Dzięki :piwo:

rakord
10.04.2023, 15:53
Siuper Kuba. Prawie 3D ci wyszło.

rafael78
10.04.2023, 16:40
Szykuje się świetna kolekcja, dobra robota :thu_ok:

subwoofer
10.04.2023, 17:01
Prezentuję się świetnie

GAROT
10.04.2023, 18:38
Skoro to ma być kolekcja i zamierzasz zrobić więcej okładek na tym szablonie, to mam jedną uwagę: Nazwiska na froncie powinny być napisane odwrotnie. Teraz są "do góry nogami".

Fajnie pomyślany szablon z dobrze dobraną kolorystyką do filmu, a cała okładka prezentuje się znakomicie :clapping:
Dzięki :piwo:

Dzięki za info, ale pozwól że spytam. Czemu teraz są do góry nogami? Od góry do dołu są według kolejności z creditsa, tak samo jak grzbiet który zawsze jest opisywany?

scooter29
10.04.2023, 19:43
Dzięki za info, ale pozwól że spytam. Czemu teraz są do góry nogami? Od góry do dołu są według kolejności z creditsa, tak samo jak grzbiet który zawsze jest opisywany?

Nie chodzi o kolejność, tylko o ułożenie. Teraz by odczytać nazwiska z frontu trzeba trzymać pudełko grzbietem do dołu, a przy odwrotnym kierunku grafiki lub tekstów na front patrzy się trzymając pudełko grzbietem do góry.
Zapisując w taki sposób, to z tyłu byłoby tak jak na grzbiecie, a na froncie powinno być odwrotnie, niż na grzbiecie.
Hipotetycznie, jeśli zrobiłbyś grafikę nie tradycyjnie, tylko odwróconą, to na froncie nie byłaby w tą stronę, co teraz masz nazwiska, tylko odwrotnie i tak samo powinno być ze wszystkimi tekstami nawet jeśli grafika jest tradycyjnie. Obojętnie czy to tytuł, nazwiska itd.
Najlepszym przykładem, by sobie to uzmysłowić jest spojrzenie na okładkę pytlaczka do filmu Battleship: http://www.okladko-maniacy.pl/umg_view.php?do=o&w=1&mediaid=4347

Chyba najlepszy przykład, to okładka Matusha do filmu Zniewolony: http://www.okladko-maniacy.pl/umg_view.php?do=o&w=1&mediaid=9907

Jest to często popełniany błąd i już kilka razy o tym było, a ja kiedyś pisałem o tym w tym (http://www.okladko-maniacy.pl/showthread.php?t=11032&p=39134#post39134) wątku.

GAROT
10.04.2023, 20:44
Nie chodzi o kolejność, tylko o ułożenie. Teraz by odczytać nazwiska z frontu trzeba trzymać pudełko grzbietem do dołu, a przy odwrotnym kierunku grafiki lub tekstów na front patrzy się trzymając pudełko grzbietem do góry.
Zapisując w taki sposób, to z tyłu byłoby tak jak na grzbiecie, a na froncie powinno być odwrotnie, niż na grzbiecie.
Hipotetycznie, jeśli zrobiłbyś grafikę nie tradycyjnie, tylko odwróconą, to na froncie nie byłaby w tą stronę, co teraz masz nazwiska, tylko odwrotnie i tak samo powinno być ze wszystkimi tekstami nawet jeśli grafika jest tradycyjnie. Obojętnie czy to tytuł, nazwiska itd.
Najlepszym przykładem, by sobie to uzmysłowić jest spojrzenie na okładkę pytlaczka do filmu Battleship: http://www.okladko-maniacy.pl/umg_view.php?do=o&w=1&mediaid=4347

Chyba najlepszy przykład, to okładka Matusha do filmu Zniewolony: http://www.okladko-maniacy.pl/umg_view.php?do=o&w=1&mediaid=9907

Jest to często popełniany błąd i już kilka razy o tym było, a ja kiedyś pisałem o tym w tym (http://www.okladko-maniacy.pl/showthread.php?t=11032&p=39134#post39134) wątku.

Ja wiem że w przypadku zrobienia całego frontu bokiem musi być od dołu i w takim przypadku bym tak zrobił, jednak akurat ten jeden tekst z nazwiskami mi tak pasował :) A jeszcze pytanie, czemu więc na grzbiecie jest od góry zawsze tekst w każdych nawet oficjalnych okładkach?

scooter29
10.04.2023, 22:35
Ja wiem że w przypadku zrobienia całego frontu bokiem musi być od dołu i w takim przypadku bym tak zrobił, jednak akurat ten jeden tekst z nazwiskami mi tak pasował :)

Tak jak napisałem wyżej, nie ma tu znaczenia czy cały front jest bokiem, czy grafika jest normalnie, a tylko same teksty są bokiem. Zasada zawsze jest ta sama. Po prostu tak jest, że piszemy od lewej do prawej, góra jest górą, dół jest dołem, lewa strona lewą, prawa prawą, front frontem, a tył tyłem itd. Gdy stoimy z przodu przed samochodem, to widzimy kierownicę po swojej prawej stronie, ale tak naprawdę ten samochód ma kierownicę po lewej stronie.


A jeszcze pytanie, czemu więc na grzbiecie jest od góry zawsze tekst w każdych nawet oficjalnych okładkach?
Te same zasady. Piszemy od lewej do prawej, od góry do dołu.



Zasugerowałem błąd pisowni, bo dla mnie jest to oczywiste, a że ma być kolekcja, to pomyślałem, że warto o tym wspomnieć. Jeśli jednak chcesz zrobić po swojemu, to tak zrób. W końcu to Twój autorski projekt i może z jakichś powodów ma być inaczej. Ja chciałem tylko pomóc ;)

GAROT
10.04.2023, 22:57
Tak jak napisałem wyżej, nie ma tu znaczenia czy cały front jest bokiem, czy grafika jest normalnie, a tylko same teksty są bokiem. Zasada zawsze jest ta sama. Po prostu tak jest, że piszemy od lewej do prawej, góra jest górą, dół jest dołem, lewa strona lewą, prawa prawą, front frontem, a tył tyłem itd. Gdy stoimy z przodu przed samochodem, to widzimy kierownicę po swojej prawej stronie, ale tak naprawdę ten samochód ma kierownicę po lewej stronie.


Te same zasady. Piszemy od lewej do prawej, od góry do dołu.



Zasugerowałem błąd pisowni, bo dla mnie jest to oczywiste, a że ma być kolekcja, to pomyślałem, że warto o tym wspomnieć. Jeśli jednak chcesz zrobić po swojemu, to tak zrób. W końcu to Twój autorski projekt i może z jakichś powodów ma być inaczej. Ja chciałem tylko pomóc ;)

Dzięki za wyjaśnienie, ja po prostu nie widziałem tu problemu. Dla mnie jak patrzy się normalnie na okładkę z przodu to zwyczajnie się czyta ten tekst od góry na dół i zrobiłem tak bo musiałbym zdjęcie zmniejszyć na górze lub dole aby aktorów dać a tak pomyślałem dla urozmaicenia dam ich bokiem :)

scooter29
10.04.2023, 23:46
I dobrze zrobiłeś. Nigdy nie widziałem okładki, która miałaby tytuł poziomo, a nazwiska aktorów bokiem. Odwrotnie to było nie raz, a tak jest bardzo oryginalnie i ja to bardzo doceniam. Chodziło mi tylko o zapis w drugą stronę.
Wiem też, że taki zapis dobrze się czyta, bo to wynika z tego, że oglądasz okładkę i czytasz tak samo jak na grzbiecie. Dlatego też pisałem, że to częsty błąd i większość ludzi nie będzie miała z tym problemu. I ja tez nie mam z tym problemu, ale mam świadomość jak powinno być poprawnie dlatego napisałem ;) Nie sądziłem, że się to rozwinie w taką dyskusję, bo bym się ugryzł w palca :D i nie klikał.

griszka
19.06.2023, 08:41
Zapowiada się boska kolekcyjka z chęcią będę się przyglądał :thu_ok: Dziękuję :piwo: